Otevírací doba prodejny

Po: 10:00 - 17:00
Út: 10:00 - 17:00
St: 10:00 - 17:00
Čt: 10:00 - 19:00
Pá: 10:00 - 17:00

Polední pauza
11:45 - 12:30

břevnovský-pivovar

Všechny aktuality naleznete na našem facebooku ZDE.

Sezónní speciál Weizenbock 16 % - vyprodán

Celý tank Weizenbocku je již prázdný, pivo prodané. V sobotu jsme ještě stihli za toto pivo získat ocenění na Jarní ceně českých sládků za druhé místo v kategorii Silná pšeničná piva. Děkujeme za přízeň

Velikonoční speciál v prodeji !

Dnešním dnem byl zahájen prodej porteru – našeho speciálu přichystaného nejen k Velikonocím. Porter jakožto tmavé, silné a v našem případě svrchně kvašené pivo pochází z Velké Británie. Předpokládá se, že první pivo tohoto typu uvařil v roce 1722 londýnský sládek Ralph Harwood a označení porter pochází nejspíše od tehdejších nosičů, kteří po Londýně roznášeli zboží a před domy se ohlašovali voláním: Porter! (Sluha!). Porter byl oblíbeným pivem u londýnských dělníků.

Břevnovský porter je uvařen infuzním rmutováním ze sedmi druhů sladu. Mezi nimi je například žitný slad či dva druhy karamelového sladu, ale také se k sypání přidává pražený nesladovaný ječmen. Pivo je chmeleno Žateckým poloraným červeňákem a britskou chmelovou odrůdou Northern brewer. Pivo má charakteristickou vyšší plnost, nižší hořkost (25 IBU) a je znatelný ovocný tón po třešních. Celkový senzorický dojem krásně dokresluje velmi krémovitá a hustá pěna.

 

velikonocni-porter-lahev  velikonocni porter etiketa